Hawaii Island Paddlesports Association Waikoloa Brawl (Big Island Championships)

Short Course

1 Bob Bruce / Richard Everett OC2-Short-M 50-99 / 1 0:57:22
2 Maitland Akau / Michael Akau OC2-Short-M 16-49 / 1 0:57:23
3 Aaron Makaimoku Surfski-Short-M / 1 0:57:42
4 Edward Aldridge II OC1-Short-Novice-M / 1 0:58:44
5 Nathan Grocholski OC1-Short-M 19-49 / 1 0:59:37
6 Paul Aguirre / Margarett Haderle OC2-Short-Mix 18-49 / 1 0:59:44
7 Mark Aiona / Brawn Albino OC2-Short-M 50-99 / 2 1:00:17
8 Mel Pauole OC1-Short-M 65-69 / 1 1:00:54
9 Tyde Spencer / Jan Kekua-Spencer OC2-Short-Mix 18-49 / 2 1:01:10
10 Ina Ynigues OC1-Short-M 19-49 / 2 1:01:29
11 Chris Grogan OC1-Short-M 60-64 / 1 1:01:45
12 Carolyn Parnell / Freddie Berengue OC2-Short-Mix 50-99 / 1 1:02:11
13 Dane Enos OC1-Short-M 50-59 / 1 1:02:19
14 Glen Bousquet OC1-Short-M 50-59 / 2 1:02:55
15 Gerard Santos OC1-Short-M 19-49 / 3 1:03:11
16 Lorrin Ching / Joreen Knox OC2-Short-Mix 50-99 / 2 1:03:14
17 Joe Marengi OC1-Short-M 50-59 / 3 1:03:53
18 Kaeti Ecker / Gil Niday OC2-Short-Mix 50-99 / 3 1:04:41
19 Kerry Long OC1-Short-M 50-59 / 4 1:05:29
20 Daniel Legler OC1-Short-M 19-49 / 4 1:06:41
21 RJ Campton OC1-Short-M 14-18 / 1 1:06:57
22 Teri Fong / Leslie Wood OC2-Short-F 50-99 / 1 1:06:59
23 Diane Neubert / Terry Neubert / Karen Crawford OC3-Short-Mix 18-99 / 1 1:08:02
24 Earl Cox Jr OC1-Short-M 50-59 / 5 1:08:47
25 Moke Hauanio / Michael Woodbury OC2-Short-M 50-99 / 3 1:09:08
26 John Gamagag OC1-Short-Novice-M / 2 1:10:19
27 Nolan Chock OC1-Short-M 50-59 / 6 1:10:23
28 Keven Rinkenbach OC1-Short-M 60-64 / 2 1:11:06
29 Susan O'Shaughnessy OC1-Short-F 50-59 / 1 1:11:46
30 Jennifer Tanner OC1-Short-Novice-F / 1 1:12:45
31 Michael Haring OC1-Short-M 19-49 / 5 1:14:19
32 Leslie Crawford OC1-Short-F 50-59 / 2 1:14:41
33 Shannon Cornwell OC1-Short-Novice-F / 2 1:21:39
34 Black Abraham Standup-Short-M 40 - 99 / 1 1:35:32
35 Jayme Leslie Standup-Short-M 0 - 39 / 1 2:02:42
36 Charles Lira Standup-Short-M 40 - 99 / 2 2:02:45
37 Johanna Kim Standup-Short-F 40 - 99 / 1 2:02:52

Long Course

1 Chuck Santiago Surfski-Long-M / 1 1:08:32
2 Bruce Ayau OC1-Long-M 40-49 / 1 1:08:49
3 Earl Cox III OC1-Long-M 18-39 / 1 1:09:47
4 Theron Ogata OC1-Long-M 18-39 / 2 1:10:55
5 Eddie Hayward OC1-Long-M 18-39 / 3 1:12:07
6 Grant Kojima OC1-Long-M 50-59 / 1 1:12:14
7 Eddie Nabarro OC1-Long-M 40-49 / 2 1:12:44
8 John Husak / Cheryl Villegas OC2-Long-X 18-49 / 1 1:12:59
9 Harald Barkhoff OC1-Long-Novice-M / 1 1:14:10
10 Terrence Andrade OC1-Long-M 40-49 / 3 1:16:36
11 Scott Ferry OC1-Long-M 50-59 / 2 1:19:13
12 Mike O'Shaughnessy OC1-Long-M 60-99 / 1 1:19:34
13 Kim Byers OC1-Long-F 0-99 / 1 1:20:29
14 Sheila Cadaoas OC1-Long-F 0-99 / 2 1:21:03
15 Heather Kimball OC1-Long-F 0-99 / 3 1:25:49

Junior Course

1 Aulike Kaiawe / Ruth Mersburgh OC2-Junior-F 0-19 / 1 0:10:26
2 Rebekah Mersburgh Surfski-Junior-F 13-19 / 1 0:15:02
3 Kade Pelekane OC1-Junior-M 8-15 / 1 0:15:12
4 Haaheo Kaiawe OC1-Junior-M 8-15 / 2 0:15:41
5 Ka`ena Egusa-Eckart OC1-Junior-M 8-15 / 3 0:15:42
6 Leisha Nakagawa OC1-Junior-F 8-15 / 1 0:16:15
7 Jennifer Kalili OC1-Junior-F 8-15 / 2 0:16:28

Posted by maka on Tue, 03/29/2011 - 4:58pm

Page loaded in 0.239 seconds.